Altunkaya Şirketler Grubu gıda sektöründe kalite ve güven misyonu ile sunduğu 2000'e yakın ürün ve 7 farklı marka ile dünya pazarlarına açılmıştır. Türkiye’nin hedeflerine uygun hedeflerle ilerleyen bir şirket olmaktan gurur duyan Altunkaya, gıda sektöründeki dev markası Altunsa ile tüm mutfak ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydeki 1000den fazla ürün çeşidini, Ortadoğu başta olmak üzere 40dan fazla ülkeye ihraç etmektedir. %95i ihraç olan ürünlerinin her geçen gün pazar payını ve ihraç ettiği ülke sayısını arttıran Altunkaya Şirketler Grubu, uluslararası ve lider bir Türk gıda-içecek şirketi olarak tanınmayı ilke edinerek ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Gıda ve içecek iş alanlarında önemli yatırımlar yapan Altunkaya Şirketler Grubunun 2005 yılında faaliyete başlayan tesisi Altunsa Gıda, toz içecek üretimi ile başlayıp ürün gamını kahve ürünlerine kadar genişletmiştir. Ortadoğu ülkelerinin en büyük markalarından olan Mahmood Coffee Altunsa Gıda tarafından üretilmekte ve sınıfının en iyi hizmeti sağlayıp müşterilerle güçlü ortaklıklar kurmaktadır. ( www.altunsa.com.tr )

Altunkaya Group’a bağlı 2 büyük üretim tesisinden biri olan Lidersan Gıda, 2007 yılında faaliyete geçmiştir ve 180.000 ton/yıl katı ve sıvı yağ üretim kapasitede 200'e yakın ürün çeşidine sahiptir. İstikrarlı ve sürdürülebilir büyüme sürecinde tüketici sağlığına itibar etmeyi görev olarak görmekte ve çevreye saygılı bir şirket olarak faaliyet göstermektedir.

Gıda sektöründe hızla büyüyen Altunkaya, Altunsa markalı ürünleriyle ulusal ve uluslararası normlara uygun kaliteli ve güvenli gıdalar üreterek müşterilerinin memnuniyetini sağlamakta ve ihracat pazarında Türkiye’nin ismini gururla taşımaktadır.