Değerli yatırımcılarımız, iş ortaklarımız ve kıymetli çalışanlarımız;

Altunkaya Şirketler Grubu olarak 1980 yılında başlayan yolculuğumuz aynı heyecan ve aynı azim ile devam ediyor. Yolculuğumuzu; değerlerimize olan bağlılığımız, çalışanlarımız ile aramızdaki güçlü bağın rehberliğinde sağlam adımlar atarak sürdürüyoruz.

Altunkaya Şirketler Grubu olarak faaliyet gösterdiğimiz her alanda gelişim ve büyüme içerisindeyiz. Faaliyet gösterdiğimiz her sektörde rekabetçi şekilde büyüme hedeflerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. Her geçen yıl faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde ihracatta ön sıralarda yer alarak ülkemizin ihracat hedeflerine katkıda bulunuyoruz.

Uluslararası rekabetin gittikçe kızıştığı ve zorlaştığı, çevremizdeki ülkelerdeki siyasi istikrarsızlıkların devam ettiği, petrol ve döviz fiyatlarının istikrarsız olduğu bu süreçte Altunkaya Şirketler Grubu olarak istikrarlı bir şekilde büyümeyi başarabildik. Bunu kurumsal yapımızın gücüne, çağın gerektirdiği yönetim prensiplerine sadık kalmamıza, yeniliklere açık ve şeffaf yetkin insan gücümüze borçluyuz. Altunkaya Şirketler Grubu’nun faaliyet gösterdiği yedi sektör, sahip olduğu ondan fazla marka ve müşterilerimize sunduğumuz binden fazla ürünün tüm yönetim, geliştirme ve pazarlama aktivitelerini başarıyla gerçekleştiren 2000‘in üzerinde çalışana sahibiz.

Bu yetkin insan gücüyle ülkemizin özellikle ihracat hedeflerine ulaşmasına katkı verirken global pazarlarda daha rekabetçi olabilmek için katma değerli ürün geliştirmeye çaba gösteriyoruz. Bu kapsamda  Araştırma Geliştirme faaliyetlerine önemli ölçüde kaynak ayırıyor hem insan gücü hem de yatırımlarla teknolojimizi ve bilgi birikimimiz artırıyoruz.

Ortadoğu ve Körfez ülkelerinde gösterdiğimiz başarıyı global pazarlarda da yakalayabilmek için her pazarı kendine özgü dinamiklerine göre çözümleyerek yatırımlarımızı ve faaliyetlerimizi büyük bir titizlikle sürdürüyoruz.

Altunkaya Şirketler Grubu olarak başarımızı devam ettirebilmek ve dünya markası olabilmek için devletin ihracat yapan firma ve markalara olan Turquality ve benzeri desteklerinin artarak devam etmesini bekliyoruz. Çünkü dünyadaki tüm güçlü markaların arkasında onları destekleyen kararlı devletlerin olduğu bir gerçektir.

Altunkaya ailesi olarak başarı için motivasyonumuzun ülke sevgimiz olduğunu belirtmek isteriz. Başarımızda büyük emekleri olan ve başarılarımızı sürekli kılarak bizleri yıllardır daha iyiye ve ileriye taşıyan tüm çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza, müşterilerimize, bayilerimize teşekkür ederim.

Mahsum ALTUNKAYA
Yönetim Kurulu Başkanı