BASIN ODASI
Haberler

İnovasyon ve Verimlilik Odaklı Yatırımlarımıza Devam Etmeyi Planlıyoruz

Altunkaya Şirketler Grubu olarak faaliyet gösterdiğimiz sektörleri bu yılda başarı ile tamamladık. Toplamda 369.5 milyon USD ihracat gerçekleştirerek Türkiye’nin en büyük 26. İhracatçısı olduk. Son 3 yılda olduğu gibi bu yılda meyve sebze mamulleri ihracat şampiyonu olmanın yanı sıra hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri Türkiye ihracat şampiyonu,  zeytin ve zeytinyağı Türkiye üçüncüsü ve tekstil ve hammaddeleri Türkiye altıncısı olmanın gururunu yaşıyoruz.

Altunkaya Şirketler Grubu merkezi Gaziantep’te bulunan ve birçok alanda faaliyet gösteren dev bir işletmedir. 10’un üzerinde markamızla gıda sektöründen içecek sektörüne, sağlık ve temizlik sektöründen tarım ve hayvancılık sektörüne kadar birçok alanda Türkiye’yi dış pazarlarda temsil ediyoruz. 2000’e yakın çalışanı olan Altunkaya Şirketler Grubu 1980 yılından beri Türkiye’ye değer katıyor ve sürekli büyüyüp gelişiyor.

2015 yılında ihracatçılar komşu ülkelerdeki siyasi problemler ve petrol fiyatlarındaki dalgalanmalardan dolayı zor bir yıl geçirdi.  Özellikle petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle gelirleri sadece petrolden olan Ortadoğu ülkelerinde taleplerde düşüşler meydana geldi. Altunkaya Şirkeler Grubu olarak bütün bu olumsuz gelişmelere rağmen yatırımlarımıza devam ettik. Önümüzdeki dönemde de mevcut pazarlarda yakaladığımız başarıyı devam ettirerek sürdürülebilir başarı elde etmek ve yeni pazarlarda başarıya ulaşmak için inovasyon ve verimlilik odaklı yatırımlarımıza devam etmeyi planlıyoruz. Sürekli değişen ve gelişen pazar dinamiklerine karşı hızlı bir şekilde aksiyon alarak müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için gerekli iş gücü ve teknolojisi yatırımlarını şirketimizin değişmez politikası olarak benimsiyoruz. Bu kapsamda Ar-Ge çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Altunkaya Şirketler Grubu’nun vizyonu, İş ortakları ve dinamik kadrosuyla faaliyet gösterilen tüm alanlarda Pazar lideri olmak misyonu ise yenilikçi ve sürdürülebilir büyüme sağlayan yatırımlarla ülke ekonomisine ve ihracat hedeflerine katkı sağlamaktır.