BASIN ODASI
Haberler

Rekortmenler Ödüllerini Başbakandan Alacaklar

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 7 Haziran 2014 Cumartesi gerçekleştireceği 21. Olağan Genel Kurulu’nda ihracat rekortmenleri listesine giren firmalara ödülleri verilecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı törende listeye girmeyi başaran Gaziantep’in önde gelen sanayi kuruluşları da ödül alacak.

TİM 21 Olağan Genel Kumlu, 7 Haziran 2014 Cumartesi günü saat 10:00'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ve kamu kurumlan ile önde gelen siyaset ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin teşrifleriyle İstanbul Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek. Genel Kurul programı dahilinde ayrıca 2013 yılı İhracat verilerine göre 26 sektörde en fazla ihracat yapan ilk üç firma ile Türkiye genelinde en fazla ihracat yapan ilk 10 firmaya yönelik İhracat Şampiyonları Ödül Töreni yapılacak. Söz konusu ödül töreninde ihracat rekortmenleri listesine girmeyi başaran Gaziantepli sanayi kuruluşları da ödül alacak.

 

Törende Gaziantep'ten Tekstil ve hammaddeleri sektöründe, Sanko Dış Ticaret A.Ş. adına Abdulkadir Konukoğlu, Ağaç mamülleri ve orman ürünleri sektöründe, Altunkaya İnşaat Nak. Gıda A.Ş. adına Yönetim Kumlu Başkanı Mahsum Altunkaya, hah ihracatı sektöründe, Erdemoğlu Dış Tic. A.Ş. adına İbrahim Erdemoğlu, Dost Kardeşler Tekstil A Ş. adına Selahattin Kaplan, Kartal Halı Tekstil A.Ş. adına Fahrettin Kaplan, Hububat bakliyat yağlı tohumlar ve mamülleri sektöründe. Şölen Çikolata Gıdaa A.Ş. adına Yönetim Kumlu Başkanı İsmail Çoban, Altunkaya İnşaat A Ş. Adına Yönetim kumlu Başkanı Mahsum Atunka-ya. Meyve ve sebze mamülleri sektöründe Altunkaya İnşaat A.Ş. Yönetim Kumlu Başkam Mahsum Altunkaya ödüllerini başbakandan alacaklar.