BASIN ODASI
Haberler

MAHMOOD İle Dünya Markası Olacağız

Altunkaya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyesi Mahsum Altunkaya, Türkiye’deki küresel markalarla rekabet etmek ve “Sektörde biz de vanz” demek için ürettikleri Mahmood Coffee’nin Ortadoğu’da pazar lideri olduğunu, dünya markası olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

Gaziantep’te bulunan ve 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Altunkaya Şirketler Grubu, Mahmood adlı sıcak içecek markasıyla küresel bir marka olmayı hedefliyor. Altunkaya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyesi Mahsum Altunkaya, grubun gıdadan içecek sektörüne, sağlık ve temizlik sektöründen tarım ve hayvancılık sektörüne kadar birçok alanda Türkiye’yi dış pazarlarda temsil ettiğini ve Ortadoğu pazarında sahip oldukları markaların çoğunun Pazar lideri olduğunu belirtti. Sıcak içecek grubundaki en önemli markalarının Sri Lanka, ve Irak ’daki tesislerinde üretilen Mahmood Tea ile Mahmood Coffee olduğunu belirten Altunkaya “Mahmood Coffee, Türkiye’nin en büyük 4 markasından biri ve her geçen yıl pazar payım artırıyor. Mahmood Coffee, Altunkaya Şirketler Grubunu Türkiye’de faaliyet gösteren dünya çapında markalarla rekabet etmek ve yerli üretimle bu sektörde biz de varız dediği bir marka. Mahmood Coffee, bir dünya markası olma yolunda” dedi.

‘YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ’

Confy’nin de önemli markalarından biri olduğuna dikkat çeken Mahsum Altunkaya “Türkiye’nin en büyük bebek bezi tesislerinden birine sahip olan Altunkaya Şirketler Grubu, hem üretim, hem pazarlama hem de Ar-Ge yatırımlarına devam ediyor” dedi. Gıda sektöründeki markalan Altunsa’nın Türkiye’nin en büyük sıvı yağ üretim tesislerinden birinin yanı sıra salça, zeytin ve konserve, toz içecek üretim tesislerine de sahip olduğunu belirten Altunkaya “İç pazarda ağırlığını artıran Altunsa, Afrika’dan Orta Asya’ya kadar büyük bir alana ihracat yapıyor” dedi. Altunkaya’nın global bir şirket olduğunu kaydeden Mahsum Altunkaya Dubai’de süt tozu ve doğal sıvı içecek üretim tesisleri bulunduğunu belirtti.

‘Global bir şirketiz 4 ülkede üretim tesislerimiz var’

Altunkaya Şirketler Grubu'nun global bir şirket olduğunu belirten Mahsum Altunkaya "Sri Lanka, ve Irak'ta kii çay tesislerimizin yanı sıra, Dubai'de süt tozu ve doğal sıvı içecek üretim tesislerimiz var" dedi. Tarım ve hayvancılık sektöründe de yatırımlarına hızla devam ettiklerini vurgulayan Altunkaya grubun vizyonunu şöyle anlattı: "İş ortaklarımız ve dinamik kadromuzla faaliyet gösterilen tüm alanlarda pazar lideri olma misyonu ile yenilikçi ve sürdürülebilir büyüme sağlayan yatırımlarla ülke ekonomisine ve ihracat hedeflerine katkı sağlamaktır.”