BASIN ODASI
Haberler

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nde

Geçtiğimiz günlerde Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nde (GAİB) gerçekleşen birlik seçimlerinin tamamlanmasının ardından Birlik Yönetim Kurulu Başkanları bir araya gelerek GAİB Koordinatör Başkanını belirlediler.  GAİB Yönetim Kurulu başkanları tarafından yapılan seçim sonucunda Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Abdülkadir Çıkmaz yeniden GAİB Koordinatör Başkanlığı’na seçildi.

GAİB Başkanlar Kurulu yeni dönemde yaptığı ilk toplantı ile GAİB Koordinatör Başkanını seçti. Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan, Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Sami Konukoğlu, Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya ve Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Abdülkadir Çıkmaz’dan oluşan GAİB Yönetim Kurulu Başkanları Toplantısı’nda koordinatör başkanı belirleme amacıyla yapılan seçim sonucunda mevcut Başkan Abdülkadir Çıkmaz’ın yeni dönemde de GAİB Koordinatör Başkanı olmasına karar verildi. Diğer taraftan yapılan oylamada Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan’ın ise GAİB Koordinatör Başkan yardımcısı olarak görev yapmasına da karar verildi.

Başkan Abdulkadir Çıkmaz Teşekkür Etti

Gaib Başkanlar Kurulu toplantısı sonucunda yapılan seçimle yeniden Koordinatör Başkanlık görevine getirilen Abdulkadir Çıkmaz bu karar dolayısıyla GAİB Birlik Yönetim Kurulu Başkanlarına teşekkür ederek şöyle konuştu “Koordinatör Başkanı olarak görev yaptığım süre içerisinde başta Türkiye ve kentimiz Gaziantep’in ihracat payını yükseltmek adına başarılı çalışmalar hayata geçirdiğimize inanıyorum. Bundan sonraki görev sürem içersinde de hem birlik üyelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve onları ihracat alanında aydınlatmak adına daha fazla çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu anlamda ülkemizin ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ihracat alanında lokomotif görevi gören birliğimiz ihracat oranını artırmaya yönelik hedeflerini her geçen gün yükseltmeye devam ediyor. Bu çerçevede bilinmelidir ki yurt dışında genişletmeye çalıştığımız pazar payımızı yenilikçi, kaliteli üretim anlayışını hayata geçirerek elde edebileceğimizin altını çizmek istiyorum. GAİB olarak ülkemizin ihracat alanında hedeflediği 2023 hedefi doğrultusunda birliğimizin üzerine düşen başarıyı göstereceğine tüm kalbimle inanıyor ve 2023 vizyonunda ortaya koyduğumuz 30 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşacağımıza inanıyorum” GAİB Koordinatör Başkanını kutlayan GAİB Birlik Başkanları Abdulkadir Çıkmaz’a başarılar dilediler.